E-posta Gönderin

bilgi@tenteankara.net

Bizi Arayın

0 312 243 04 55

Ostim Tente
10 Ağustos 20180 Görüntülenme

Tentelerin Özellikleri

            Tenteler temel olarak güneşi engelleme veya yağmurdan korunmak için imal edilen malzemelerdir. Özellikle kafe tarzı iş yerlerinde dışarıda oturmak isteyen müşterileri güneşin yakıcı etkisinden veya yağmurun, karın etkisinden korumak için üretilirler. Ostim tente bu alanda yaptığı hizmetlerle adından söz ettirmektedir. Kollu, eğim ayarlı, körüklü gibi pek çok tente modeli bulunmaktadır. Balkon veya cam önlerinde kullanılan tenteler genellikle körüklü tenteler. Bu tenteler büyük alanlar için pek uygun değildir.           Ostim tente gerek küçük gerekse büyük yerler için kullanılan tenteler için pek çok çeşidin bulunduğu bir yerdir. Halı sahaların üzerine örtülen brandalar ortamın yazın serin kışın ise sıcak olmasını sağlıyor. Tenteler önemli bir ihtiyaçtır. Tenteler portatif olduğu için havanın durumuna göre açılıp kapanabilirler. Tenteler imal edilirken sıcak yaz aylarında altındaki havanın açık alandaki havadan daha serin olduğu laboratuvar testlerinde ölçülmüştür.

 Tentelerin Faydaları

            Tenteler insanlara yararı olduğu kadar hayvanlara veya eşyaların kötü hava şartlarından korunmasına da vesile olur. Özellikle kış ayı boyunca kafe içlerinde oturan insanlar sıcak havalarda dışarıda temiz havada zaman geçirmek istemektedir. Güneşten zarar görmemek ya da yağmurdan ıslanmamak için tenteler kurulup gerektiği durumda açılıp kapanabilirler. Ostim tente tüm tente modellerinde üretim yapmaktadır. Bu anlamda kurulması planlanan tentelerin büyüklük veya küçüklükleri göz önünde bulundurularak üretim yapılır. Halı saha, balkon ya da kamyon brandalarda kullanılan tenteler istendiği takdirde açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir.

            Çift taraflı sistemlerde iki ayak üzerine montajı yapılan tenteler büyük bahçe ya da teraslarda kullanılırlar. Balkonlarda panjurun yerini alan tenteler kullanım açısında da ergonomik ve rahattır. Kasetli olarak üretilen tentelerde ise tente kapatıldığında malzeme bir kaset içerisine girerek kumaşı korumuş olur. Bu sayede tentelerin ömrü uzun olur. Kaliteli tenteler he kumaşta hem de altında ki hava sıcaklıklarında insanlara bunaltmayan bir ortam sunar. Tenteler sokak hayvanları içinde yazın güneşin kavurucu etkisinden korunmak ya da şiddetli yağmurlarda ıslanmasını engellemek içinde önemli bir malzemedir. Çeşitli renklerde ve tarzlarda üretilen tenteler her ortam için uyumlu bir malzemedir. Balkon, bahçe ya da iş yerlerinde kullanılan tenteler çok kullanışlı ve yararlı birer malzemedir.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.